הפקדה כפולה לקרן השתלמות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 11:49, 29 בינואר 2014

  שלום, בנובמבר 2013 שולמה הפקדה שנתית בגין 2013 לקרן השתלמות בהעברה בנקאית. עקב בלבול שולם גם בשק בסוף דצמבר אותו סכום עבור אותה פוליסה. זו השנה הרביעית שמופקד בדיוק אותו סכום, בדיוק על אותו שכר, יחד עם דוחות מסודרים , הכל קבוע וברור. משיחה עם קירות הלקוחות של הקופה, לא ניתן להחזיר את הסכום ששולם פעמיים כי הכל כבר משוייך לשנת 2013. זה ברור שמדובר בטעות, וניתן להמציא מכתב מרו"ח / עו"ד על כך. האם סביר שבאמת אין מה לעשות והכסף "אבוד"? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  20:00, 29 בינואר 2014

  שלום רב,

  החשש של קרן ההשתלמות היהנ בעיקר מיסוית. לכן, ככל שתציגי בפניהם אישור ספיציפי למצב זה ממס הכנסה (תפני לרפרנט של קופות הגמל בנציבות מס הכנסה עם תיאור המקרה ועם הפרטים של הקרן וכו) - לא אמורה להיות להם בעיה לכבד את האישור ולהחזיר את הכספים

  תגובה
 • 21:38, 29 בינואר 2014

  תודה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.