תחילת הפקדות למנהלים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • זיו

    נשלח ע"יזיו 13:40, 7 בפברואר 2014

    יש לי פוליסת מנהלים משנת 2005 בשנת 2012 משכתי פיצויים. והשארתי אותה על ריסק זמני האם על המעביד החדש להתחיל להפקיד מהיום הראשון או לאחר חצי שנה??

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    11:53, 9 בפברואר 2014

    זיו שלום

    מניח שאתה מתכוון לחובת ביטוח מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה (ככל שמקור חובת ההפקדות הינו שונה מהאמור- יש לבדוק במקור ההסכמי).

    סעיף 6.ה. לצו ההרחבה קובע את המועד לתחילת ההפקדות. אשר ככלל הינו לאחר 6 חודשי עבודה. החריג לכך הינו עובד אשר עבודתו כשהוא מבוטח ב'ביטוח פנסיוני כלשהו', שאז חובת תחילת ביצוע ההפקדות הינו החל מהיום הראשון לעבודתו (המעסיק רשאי לבצע הפקדות רטרואקטיביות לאחר 3 חודשי עבודה או בתום שנת מס- לפי המוקדם).

    הצו אינו מגדיר מהו 'ביטוח פנסיוני כלשהו' ולכן נראה שיש לפרש מונח זה על פי המונחים בצו ועל פי תכליתו.

    הצו נועד לקיים לעובד ביטוח פנסיוני בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים לקצבה.

    התכנית שהינך מבוטח בה, הינה ביטוח מנהלים ועריכת הסדר הריסק שערכת לעצמך (בחכמה יש לצין) בתקופה שבין העובדות, למעשה שימרה רצף ביטוחי בגינך בתכנית זו ולכן נראה שיש לפרש הסדר זה כביטוח פנסיוני, ולפיכך על מעסיקך לבטח אותך בהתאם להוראות הצו החל היום הראשון לעבודתך.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.