ביטוח פנסיוני אחרי דמי אבטלה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 10:27, 18 במרץ 2014

  שאלה לגבי החוק הנ"ל: "אם העובד היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני שהתקבל לעבודה, הוא יהיה זכאי להפרשות לפנסיה כבר מיומו הראשון בעבודה. ההפרשות יתבצעו רטרואקטיבית רק לאחר השלמת 3 חודשי עבודה אצל המעסיק" הייתי מועסקת בחברה 3 שנים עם תשלום פנסיוני, יצאתי לחופשת לידה 3 חודשים (בהם הופקד פנסיה) ולאחריה דמי אבטלה 3 חודשים ( לא הופקד פנסיה), התקבלתי לעבודה אחרת. ממתי אני זכאית שהמעביד החדש יפקיד לי דמי פנסיה? תודה רבה . תזכו למצוות !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:39, 19 במרץ 2014

  סיון שלום

  ככל שההפקדות נעשו לקרן פנסיה חדשה, אזי לאחר הפסקת התשלומים לקרן- קיימת ארכת ביטוח בת חמישה חודשים בהם את נחשבת למבוטחת פעילה. כלומר, בהנחה שבמהלך תקופת הלידה בוצעו בגינך הפקדות פנסיוניות ולא חלפו חמישה חודשים מתום תקופת הלידה ניתן לטעון לפרשנות לפיה יש לך ביטוח פנסיוני פעיל ולכן גם זכאות להפקדות מהיום הראשון.

  בכל מקרה קיימת חשיבות גדולה לשמירת הרצף הביטוחי בקרן הפנסיה ולכן מומלץ, גם אם המעסיק אינו מקבל את הפרשנות הזו, להפקיד את ההפקדות, אפילו המינימליות או אפילו רק את הריסק (שניתן גם לנכות אותו מהיתרה הצבורה בקרן) בגין התקופה החסרה ולשמור על רצף ביטוחי

  בברכה,
  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.