רשימת קופות גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 13:57, 27 באפריל 2013

  שלום. היכן אמצא רשימת קופות גמל הפתוחות לציבור הרחב לחיסכון (ולא כאלה מיועדות לציבור עובדים מסוים או לפיצויים או במסגרת ביטוח חיים וכדומה), כדי שאוכל להשוות בין ביצועיהן בגמל-נט (ניסיתי לסנן בגמל-נט עצמו, ומצאתי את עצמי טובע בים קופות וקרנות שאיני יודע מה מטרתן בדיוק)

  השב
 • 22:09, 27 באפריל 2013

  בני שלום

  ישנם גופים לא מעטים המנהלים קופות גמל הפתוחות לציבור הרחב. גופים אלה מנהלים, על פי חוק, אתר אינטרנט ובו מוצגים פירוט ונתונים על קופות הגמל שבניהולם. ב"ה, בעזרת מנועי החיפוש באינטרנט (גוגל וכיו"ב) אתה יכול להקליד את סוג קופת הגמל המבוקש (קרן השתלמות, קופת גמל לפיצויים, קופת גמל לקצבה וכיו"ב) ולהכנס לאתרי האינטרנט של גופים אלה ולבחון את סוגי הקופות המוצעות, להכנס לתונוני הקופות ולקבל מידע כללי על הקופה ועל הגוף המנהל.

  ישנם גם 'מתווכים' לעניין בחירת קופת גמל - והם בעלי הרשיון של שיווק פנסיוני (סוכני ביטוח) או ייעוץ פנסיוני.

  כיום אתה יכול להכנס לכל סניף בנק, כל בנק, ולקבל ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.

  במסגרת ייעוץ זה, אשר יכול להעשות גם מול סוכן ביטוח, לאחר בדיקת מטרות החסכון, יכולותיך, חסכון קיים, העדפות החסכון וכו', יציג לך היועץ/המשווק הפנסיוני את סוג קופת הגמל המתאים לך, והוא גם יכול להציג בפניך מספר גופים מוסדיים המנהלים קופות גמל ובסופו של דבר להמליץ לך, על גבי מסמך הנמקה חתום, על קופת הגמל המתאימה לך וכן לבצע באמצעותו 'עסקה' להפקדת / העברת כספים לקופת הגמל הנבחרת.

  כאמור ניתן לעשות זאת גם באופן ישיר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.