החרגה בפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 22:32, 24 בנובמבר 2014

  שלום בזמן הצבא היתה תקופה של חודש בערך שהייתי חולה והיו לי צפצופים באזניים, שלאחריה הצפצופים נחלשו ופסקו רוב הזמן. כשהשתחררתי, התחלתי לעבוד והיה סעיף בשאלון הרפואי של הפנסיה, האם היו לי צפצופים באזניים (כחלק מסעיף עם עוד מחלות אחרות), וסימנתי שכן. עכשיו אמרו לי שחברת הפנסיה שמה החרגה על כל דבר שקשור לאוזניים ושמיעה (ולא רק הצפצופים) ושכל עוד אני לא חותם על טופס ההחרגה, החברה לא מפרישה לי כסף לפנסיה. מהחברה שמנהלת לי את הפנסיה נאמר לי ללחתום על הטפסים עכשיו ולקבוע תור לבדיקת שמיעה, ואם הבדיקה תהיה תקינה, כלומר כבר אין את הבעיה באזניים, החברה תערער מול חברת הפנסיה. האם זה מהלך תקין? האם יש לי ברירה אחרת חוץ מלחתום על ההחרגה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:22, 25 בנובמבר 2014

  חובת גילוי הינה חובה המוטלת על המועמד לביטוח בעת ההצטרפות למוצר הביטוחי (ובכלל זה קרן הפנסיה). קרן הפנסיה פועלת לטובת כלל עמיתיה ולכן במצב כזה שבו היא סבורה כי יש להחריג את הכיסוי הביטוחי למקרה מסוים - היא רשאית לעשות כן. יחד עם זאת, יש לעשות את כל מה שנדרש על מנת לדאוג שישיה לך כיסוי ביטוחי עד להשלמת הליך החיתום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.