האם לקרן פנסיה תקופת אכשרה של 5 שנים למחלות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 11:14, 27 בנובמבר 2014

  האם משמעות הדבר ש אדם המצטרף לקרן פנסיה (ולא הצהיר על מחלה "מקננת" קודמת שעשויה לגרום בעתיד לנכות קשה) , האם במידה והמחלה תתפרץ לאחר יותר מ 5 שנים האם הוא מבוטח באופן מלא בא.כ.ע במידה ויסבול מנכות קשה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:27, 5 בדצמבר 2014

  ככל שאירוע הנכות אירע לאחר חלוף 60 חודשים רצופים שבהם מעמדו של המבוטח הינו כמבוטח פעיל, המבוטח זכאי לפנסית נכות גם מקורו של האירוע בתאונה, מום או מחלה שלקה בהם לפני מועד הצטרפותו לקרן. אם האירוע קרה בתוך התקופה של 60 חודשים- לא תקום זכאות לפנסית נכות. לענין ההצהרה- הדבר תלוי בחובת הגילוי. שכן, במקרים שבהם ההצטרפות נעשית באמצעות טופס הצטרפות הכולל הצהרת בריאות והמבוטח לא גילה את דבר המחלה, יתכן ולא תקום זכאות גם לאחר ה-60 חודשים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.