האם מחוייב לשלוח טפסי תביעה וכתב ויתור סודיות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • בוריס

  נשלח ע"יבוריס 12:37, 26 במרץ 2015

  שלום, אשתי עמיתה באחת מקרנות הפנסיה הקטנות. לצערי הפכה נכה ועד שאובחנה סופית ופנתה לקרן הפנסיה עבר זמן והקרן החליטה שיש התיישנות על פנייתה עם זאת ולמרות שהקרן דחתה על הסף את פנייתה מחמת התיישנות- הקרן מבקשת שאשתי תמלא טפסי תביעה ובכללם טופס ויתור סודיות ותשלח אותם אליה . לא ברור לי מדוע הקרן דורשת לקבל כתב ויתור סודיות ומלוא הפרטים עת בה היא דוחה על הסף את הפניה? שאלתי היא: האם הקרן רשאית לעשות שימוש בכתב ויתור סודיות בו בעת בה היא דוחה על הסף את התביעה קרי בו בעת בה היא אינה מתכוונת לטפל בתביעה לגופה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:01, 26 במרץ 2015

  לא יודע. מציע שתשאל את הקרן. הדרישה לחתימה על כתב וויתור סודיות יכולה להתפרש כסימן טוב אולי הם מתכוונים כן לדון במקרה. שכ, אי אפשר לבדוק זכאות לפנסית ללא קבלת מסמכים רפואיים והדרישה של הקרן לקבלת כתב וויתור על סודיות רפואית בעת בדיקת זכאות לפנסית נכות הינה לגיטימית ונדרשת מכוח התקנון והדין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.