פנסיה ועצמאים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 14:07, 9 באוגוסט 2013

  אני אישה בת 55. הייתי עקרת בית כל חיי ולא עבדתי. לפני 3 שנים פתחתי עסק. איך היית ממליץ לי לפתוח קופת פנסיה בזמן שההכנסות שלי הן לא אחידות?

  השב
 • 10:25, 11 באוגוסט 2013

  רחלי שלום

  בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ, שיווק ומערכת סליקה פנסיוניים), התשס"ה-2005, חל איסור על מתן ייעוץ פנסיוני על ידי מי שאינו 'בעל רשיון' (והח"מ אינו 'בעל רשיון' כמשמעותו בחוק)

  'בעל רשיון'- הינו משווק פנסיוני (סוכן ביטוח או עובד של חברה מנהלת של קופות גמל או קרנות פנסיה/ חברת ביטוח) או יועץ פנסיוני בלתי תלוי.

  כיום ניתן להגיע בקלות ליועצים פנסיוניים בלתי תלויים - בכל אחד מהבנקים קיימים עובדי בנק שהם יועצים פנסיוניים בלתי תלויים.

  יועצים אלה או משווקים פנסיוניים- בשעה שיבואו לבחון את שאלתך מחוייבים לבצע התאמה של השירות לצורכיך כלקוח ובכלל זה בדיקה מקיפה של מטרות החיסכון הפנסיוני המבוקש את מצבך הכספי בדרך כלל ואת החיסכון הקיים של ך במוצרים פנסיוניים וכן שאר נסיבות הצריכות לענין.

  לאחר שביצע בדיקה זו על בעל הרשיון להתאים לך את המוצר הפנסיוני המתאים ביותר עלבורך בהתאם לנתונים דלעיל וכן את היצרן הפנסיוני המתאים ביותר עבורך ולספק לך מסמך הנמקה בדבר הייעוץ הפנסיוני שניתן לך על ידו


  בהצלחה רבה
  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.