משיכת כספים מקרן הפנסיה לפני הזמן - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מבררת

  נשלח ע"ימבררת 14:49, 4 במאי 2015

  שלום וברכה, רציתי לברר מה המשמעות המשמעות המעשית של סעיף 34 בתקנת המס הנוגע למיעוט הכנסות. כלומר להבנתי אפשר לקבל פטור מהמס בן ה35%, אך אני זקוקה להבהרות בנושא: א. הנאמר מתייחס לאדם ובני זוג. אם איני נשואה, האם התקנה עדיין תקפה לגבי? ב. קיבלתי דמי אבטלה במשך 3 חודשים, מעבר לכך לא אקבל. האם ההתייחסות ל"הכנסות" נוגעת לתחילת השנה, או גם לעובדה שמהחודש אין יותר מקור הכנסה כלל? ג. האם יש גוף נוסף אליו עלי לפנות מלבד הקרן עצמה? תודה מראש. נ.ב אני מודעת להשלכות האופציה, אני מעוניינת בעצה בפן המעשי של התהליך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  20:57, 5 במאי 2015

  שלום. א. התקנה תקפה גם למי שאינו נשוי. ב. מבחן ההכנסה הוא לחודש ספיציפי. היינו, מדי חודש בחודשו מבצעים את המבחן האם ההכנסה שלך עולה על ההסכנה המזערית הקבועה בתקנה (שכר מינימום) וככל שלא עלתה אזי את זכאית לפדיון, באותו חודש בגין ההפרש. ג. ניתן לפנות למס הכנסה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.