משיכת כספי הפנסיה. - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 19:13, 9 באוגוסט 2013

  שלום רב, יש לי כספים בקרן פנסיה הותיקה וחלק בחדשה. לפני 8 שנים נפצעתי ואיני עובד. אני מוכר כנכה של ביטוח לאומי ומקבל קיצבה. גם אשתי נכה ומקבלת קיצבה .ביחד אנחנו חיים מקיצבה של 4800 בערך בחודש. החלטנו שאנו רוצים למשוך את הכספים שעומדים בקרן הפנסיה מאחר ואיני מפריש להם קודם לפציעה. האם אני אחוייב בתשלום מס על משיכת כספי הפנסיה גם לנוכח מצבנו? בתודה מראש. אבנר.

  השב
 • 10:38, 11 באוגוסט 2013


  אבנר שלום

  ראשית ועיקר הואיל ובקרן פנסיה קיים כיסוי ביטוחי לתשלום פנסיית נכות- עליך למצות את הבדיקה באם כתוצאה מהאירוע המדובר קמה לך זכאות לפנסיית נכות.

  מיצוי הבדיקה הינו חשוב בשל העובדה כי במידה ותחליט למשוך כספים מקרנות הפנסיה הנ"ל - לא תוכל אח"כ להגיש בקשה לקלבת פנסית נכות מהם.

  דבר נוסף, הואיל ומשיכת כספים מקרן פנסיה גם מבטלת את הזכאות לפנסיית זקנה- יש לשקול צעד זה היטב ובכלל זה לערוך ייעוץ פנסיוני אצל יועץ פנסיוני בדבר כדאיות המהלך אם בכלל.

  לשאלתך, ככלל, תקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל), התשכ"ד-1964 קובעות מקרים בהם ניתן יהיה למשוך כספים מקופת תגמולים /קרן פנסיה בפטור ממס כתוצאה ממצב בריאותי ובלבד נקבעה נכות צמיתה בדרגה של 75% או יותר.

  תקנות מס הכנסה הנ"ל גם קובעות פטור ממס במצב של משיכה במקרה בו ההוצאות רפואיות העולות על ההכנסה וכן במקרה שלעמית ולבן זוגו אין הכנסות העולות על סכום ההכנסה המזערית בחודש מסויים (שכר מינימום)

  מומלץ לך לפנות לגוף המוסדי המנהל את קרן הפנסיה על מנת לבדוק אם אתה עומד בתנאים האמורים

  בברכה בראיות איתנה ורפואה שלמה, ,

  אבנר בן חיון , עו"ד

  תגובה
 • 22:29, 12 באוגוסט 2013

  תודה רבה רבה על התשובה, עזרתם לי מאוד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.