פנסיה שלא הופרשו לה כספים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מעיין

  נשלח ע"ימעיין 12:19, 16 ביוני 2015

  שלום רב, בעלי לא עבד בחודשים מרץ, אפריל ומאי של שנת 2014. ביוני התחיל התחיל לעבוד עד אוגוסט ולכן לא הופרשו לא כספים לפנסיה כל תקופה זו. באוגוסט עזב את העבודה והתחיל עבודה חדשה רק בנובמבר 2014. למעשה ההפרשה האחרונה הייתה בחודש פברואר 2014. בעבודה החדשה אמורים להפריש לו לאחר שלושה חודשים או לאחר חצי דנה? והאם ההפרשה תריכה להיות רטרואקטיבית מתחילת העבודה? בעבודה שלו טוענים שבגלל שהקרן לא פעילה-הם אמורים להפריש רק אחרי חצי שנה, ולא רטרואקטיבית. תודה רבה, מעיין

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:27, 16 ביוני 2015

  לגבי המעסיק החדש, המבחן הוא מעמדו בקרן הפנסיה במועד תחילת עבודתו. אם הוא במעמד מבוטח פעיל באותו מועד אז הוא זכאי להפרשות פנסיוניות תחילת עבודתו. אם מעמדו מבוטח לא פעיל באותו מועד - הרי שהוא זכאי רק מהחודש השישי. אם במקום העבודה שהחל לעבוד ביוני 2014 הוא היה כבר במעמד של מבוטח פעיל (לא פירטת אם היתה לו קרן פנסיה באותה תקופה) שאם כן אז אותו מעסיק היה צריך להפריש לו כספים לקרן הפנסיה, ואז בנובמבר הוא היה המעמד פעיל. אבלצ זה לא ענינו של המעסיק החדש

  תגובה
 • 17:38, 16 ביוני 2015

  תודה רבה על המענה המהיר,
  הייתה לו קרן פנסיה באותה תקופה, אבל המעסיק של יוני-אוגוסט לא הפריש לו כספים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.