תשלומי פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • נפתלי

  נשלח ע"ינפתלי 06:07, 18 ביוני 2015

  שלום, אני יליד 1948 ולא רשום לי בתעודת הזהות תאריך לידה אלא רק שנת לידה. הגשתי לקרן הפנסיה שלי, נתיב, בקשה לתשלום פנסיה והם קבעו את מועד פרישתי ל- 1 ינואר 2016. ידוע לי כי על פי תקנות ביטוח לאומי לעניין קצבת זקנה תאריך ההתייחסות במקרה שלי הוא 1 אפריל 2015. האם מועד הפרישה שלי לפנסיה, כפי שנקבע על ידי קרן הפנסיה נתיב, הוא שרירותי? האם ניתן לדרוש מנתיב לקבוע מועד פרישה מוקדם יותר, למשל כמו של ביטוח לאומי? תודה, נפתלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:35, 21 ביוני 2015

  ראה לענין זה תקנה 71 לתקנון האחיד של קרן פנסיה נתיב. לענין קביעת גיל:
  .א גילו של מבוטח, פנסיונר או שאיר, יקבע בהתאם לתאריך שצוין כתאריך הלידה בתעודת הזהות שלו, בכפוף לאמור בסעיף קטן . )ג( לא צוין בתעודת הזהות חודש הלידה - יקבע הגיל בהתאם לחודש הלידה שצוין בטופס ההצטרפות של המבוטח לקרן או לקרן ותיקהאחרת שבהסדר, ואם לא צוין חודש כאמור יקבע הגיל בהתאם ליום שלושים ביוני של שנת לידתו.

  תגובה
 • 13:35, 21 ביוני 2015

  רוב תודות. תשובתך בהחלט מבהירה את העניין!

  נפתלי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.