הפרשות של עובדת נקיון לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יבגני

  נשלח ע"ייבגני 10:12, 29 ביוני 2015

  שלום! אני ועד בית של בניין משותף ועובדת אצלינו בחורה אשר מנקה את חדר המדרגות פעם בשבוע. לפי החוק אנו משלמים לה ביטוח לאומי רבעוני וגם פתחתי לה קופת פנסיה חובה. במידה והעובדת לא מעוניינת לבצע הפרשה לפנסיה? האם הדבר אפשרי? אני בתור המעסיק כמובן אמשיך להפריש את החלק שחובה עליי אך מה לעשות עם האחוז הפרשה של העובדת?!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:57, 29 ביוני 2015

  הענין הוא שאתה כמעסיק מחויב בביצוע ההפרשות מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה. הפסיקה בבית הדין לעבודה לא נותנת לוויתור של העובדת על זכאותה תוקף משפטי בהיות ו ההרחבה במעמד של חוק ביחס לזכויות הקבועות בו ולכן הוא אין ניתנות לוויתור. כמו כן, הפסיקה קבעה כי זכויות שמכוח הסכם קיבוצי / צו הרחבה העובד מחויב בהם גם כן ולכן ניתן לכפות אותו בגינן. לכאורה נראה כי קיימת לך הזכות לנוכח החשיבות של החיסכון הפנסיוני, החשיפה הביטוחית שיכולה לקום באירוע ביטוחי של נכות / פטירה ח"ו ולנוכח האמור לעיל, כי אתה יכול לנכות את אחוזי ההפרשה של העובדת ממשכורתה של העובדת ולהעבירם יחד עם חלק המעסיק לקרן הפנסיה, אולם יש לקבל ייעוץ פרטני מעו"ד בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.