השלכות טופס 161 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 14:11, 23 באוגוסט 2015

  שלום רב, עבדתי 12 שנים כאקדמאי בעירייה בדרום הארץ. לקיתי באירוע מוחי ומאז אני נכה 100% לצמיתות . קיבלתי פנסיית נכות מקרן פנסיה חדשה בהראל מאז תחילת הנכות. לפני כשלוש שנים התפטרתי מהעירייה (המעביד) כדין מפוטר בשל היותי נכה. אני ממשיך לקבל את פנסיית הנכות מהראל גילעד פנסיה מזה כשש שנים. לפני זמן מה ביקשתי מהראל גילעד פנסיה להחליף מסלול השקעה. ביקשתי לעבור ממסלול "כללי" למסלול "ללא מניות". לתדהמתי נאמר לי שעלי למלא טופס 161 מהמעביד, אחרת לא אוכל לעבור למסלול שביקשתי. התברר לי בדיעבד שהמעביד אמור היה לשלוח אלי טופס 161 מיד לאחר שהתפטרתי כדין מפוטר, אך הוא לא שלח. אבקש לדעת מה עלי לעשות ומהן ההשלכות שיכולות לקרות. אני פשוט המום, אנא עזרו לי בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:31, 23 באוגוסט 2015

  מעיון מתקנון קרן הפנסיה של הראל אכן נקבע, ככל שהעמית מבקש לעבור לאפיק השקעה שונה מאפיק ברירת המחדל, אזי הוא צריך הסכמת המעסיק. הואיל ואתה סיימת את העסקתך, אתה נדרש בהמצאת טופס 161 שזו דרישה סטנדרטית שעל מעסיקך ממילא היה לצייד אותך בטופס זה לצורך שחרור הקופות. לתשומת לבך כי ככל שההפקדות של רכיב הפיצויים היו תחת סעיף 14 לחוק פיצוי פיטורים הרי שלא נדרשת הסכמת מעסיק וגם לא טופס 161. בכל מקרה מומלץ להצטייד בטופס 161.

  תגובה
 • 20:33, 23 באוגוסט 2015

  תודה לך על תשובתך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.