המשכורת הקובעת להפקדות בקרן - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 11:13, 8 בספטמבר 2015

  מדובר על הפקדות לשנים 2008-2010. האם המעסיק ( רשת חנויות נעליים) מחוייב לשלם/להפריש לקרן הפנסיה ביחס למשכורת המלאה שהעובד ( מוכר נעליים בחנות) מרוויח בכל חודש? ככל שלפי החוק המעסיק יכול לשלם לפי משכורת שהינה מופחתת- מה הם הכללים בנושא? באיזה מצבים המעביד רשאי לקבוע לצורך התשלומים לקרן הפנסיה, משכורת שהינה נמוכה מהמשכורת המשולמת בפועל? אציין שהשתכרתי במקום עבודה זה לפי שעה, וכי עבדתי במשמרות. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  18:16, 8 בספטמבר 2015

  ככל שלא קיים הסכם אישי / קיבוצי הקובע את שיעור ההפקדות והמשכורת שממנה יופקדו הכספים, הרי שבגין התקופה הזו חל צו ההרחבה לפנסיה חובה. בהתאם לצו ההרחבה, על המעסיק להפקיד לפנסיה ממלוא המשכורת של העובד אך לא יותר מגובה השכר הממוצע במקש. שיעור ההפקדות מהמשכורת לקרן פנסיה עלה משנה לשנה (תחילת צו ההרחבה בשנת 2008 ושיעורי ההפקדות עלו משנה לשנה) ראי את שיעורי ההפקדות בקישור הבא http://www.moital.gov.il/NR/exeres/4E41D973-0E56-4C81-99A9-5BC251C99D4D.htm). לענין הפיצויים ככל שהמעסיק לא הפריש 8.33% מהמשכורת הרי שהוא מחויב בהשלמת פיצוי פיטורים בגין ההפרש מהשכר האחרון בגין כל שנת עבודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.