שאלה בנושא פנסיה למטפלת לתקופה מתחת לשנה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 07:40, 19 באוקטובר 2015

  בוקר טוב, אני מתעתדת להעסיק מטפלת למספר חודשים (פחות משנה) כך גם כתוב בחוזה בינינו. אני מבינה כי לפי החוק אני אמורה לשלם 6% פנסיה ועוד 6% לפיטורין אך כיוון שמדובר בתקופה של פחות משנה סיכמנו בינינו שאשלם לה פנסיה ללא פיצויי פיטורין. האם זה אומר שעלי להפריש 6% ופנסיה (והיא מצידה 5.5%) בלבד? או שעלי להפריש גם את ה6% לפיטורין ואז לקבל אותם חזרה? תודה רבה, ענבל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:20, 19 באוקטובר 2015

  שימי לב שעל פי צו ההרחבה - הסיכום הזה אינו חוקי ויש לשלם את מלוא ההפרשות - כולל פיצוי פיטורים, הגם שהעובדת לא תעבוד אצלך שנה ולא תקום לה על פי החוק זכאות לפיצוי פיטורים. ושימי לב גם שלפי צו ההרחבה הסכומים בגין הפיצויים שיופקדו לקרן הפנסיה שייכים לעובדת בכל מקרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.