קופת גמל -מקפת ותיקה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עידית

  נשלח ע"יעידית 16:27, 8 בספטמבר 2013

  שלום רב, הנני מפרישה כספים יחד עם מעביד הקודם לפנסיה מקפת ותיקה למעלה מ20 שנה, מספטמבר 2012 התחלתי לעבוד אצל מעביד חדש,שהסכים להפריש עבורי כספים למקפת מיום תחילת עבודתי אצלו, על-פי החוק.(13.5% מעביד+7% עובד.) קרן מקפת ותיקה מגבילה את ההפרשות בתקרת שכר מסויימת, בגלל סיבה זאת המעביד הסכים להפריש עבורי סכום נוסף לקרן אחרת, בשביל להשלים ל20.5 %. השאלה שלי היא : האם החלק הנוסף ,שמופרש לקרן חדשה(בנוסף למקפת) צריך להחשב מיום הראשון של עבודתי? בתודה מראש

  השב
 • 15:50, 9 בספטמבר 2013


  עידית שלום

  יש לבחון את התייחסות הסכם העבודה לעניין זה ככל שקיימת שם התייחסות לביצוע ההפרשות הפנסיוניות ובכלל זה למועד תחילת ביצוע ההפרשות.

  ככל שנקבע שם למשל שמהשכר של העובדת (כל השכר) יבוצעו הפרשות פנסיוניות לקרן פנסיה ממועד מסוים, אזי יש לראות באותו מועד כמועד שממנו יש לבצע את כל ההתחייבות (זה שמקפת הוותיקה הגבילה בתקרת זכר- והצדדים הסכימו, במטרה לעמוד בהתחייבות לביצוע ההפרשות לפנסיה, להפקיד את הסכומים שמעל תקרת ההפקדות לקרן הוותיקה- לקרן פנסיה חדשה, אזי נראה שהתחייבות זו חלה מהמועד שנקבע לביצוע ההפקדות.


  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
 • 17:35, 9 בספטמבר 2013

  תודה על עזרתך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.