פנסיה לעובדת מבוגרת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שנית

    נשלח ע"ישנית 08:52, 15 בספטמבר 2013

    שלום רב, האם למעסיק יש צורך להפריש לפנסיה עבור עובדת אלמנה בת 62 אשר מקבלת את הפנסיה של בעלה המנוח ואין לה קרן נשל עצמה?

    השב
  • 10:06, 15 בספטמבר 2013

    שנית שלום

    לשאלה הנשאלת - סעיף 4.א.(6) לצו ההרחבה מסייג את חובת עריכת הביטוח הפנסיוני לעובד שפרש מעבודתו בגיל פרישה והחל לקבל קצבה.

    המצב המתואר בשאלה (מקבלת קצבה לא כמבוטחת אלא מכוח מבוטח אחר) לא מוצא ביטוי מפורש בסעיף הנ״ל, וקיימת כאן אפשרות לפרשנות לשני המצבים: 1. שאין חובה לעריכת ביטוח פנסיוני מכוח צו ההרחבה לעובדת זו הואיל והיא מקבלת קצבה וזו היתה מטרתו של הסעיף להבטיח שהאדם מקבל קצבה (אם כי כאן השאלה האם גילה של העובדת כאן הוא גיל פרישה) ; 2. קיימת חובה לביטוח פנסיוני גם לעובדת כזו שכן יש לפרש את לשון הסעיף שפרש מעבודתו והחל לקבל קצבה- באופן כזה שהתיבות ״החל לקבל קצבה״ הוא כתוצאה מפרישתו.

    בברכת שנה טובה ומתוקה

    אבנר בן חיון,עו״ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.