אי תשלום הוצאות חרף פסק דין - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 19:19, 8 בדצמבר 2015

  לפי פסק הדין הקרן חוייבה בתשלום הוצאות. הקרן העבירה צ'ק התקף לחודשיים בלבד ומועד התוקף פקע. פניה לקרן (בדואר רשום) להחלפת הצ'ק הניבה התעלמות מצד הקרן. האם ניתן לפנות להוצאה לפועל? האם ניתן בנסיבות להגיש תביעה ולטעון לביזוי וזלזול בפסק הדין ? מה האפשרויות לקבל את תשלום ההוצאות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:01, 9 בדצמבר 2015

  אם הקרן העבירה צ'ק אליך במועד ולא פדית אותו בזמן, לא ניתן לפתוח תיק הוצל"פ.וגם לא להגיש תביעה. יש לפנות אל הקרן, לשירות הלקוחות ולבקש להחליף את השיק. אם אתה לא נענה ניתן ומומלץ לפנות לנציב תלונות הציבור בקרן הפנסיה שדרכי ההתקשרות עמו מפורטים באתר האינטרנט של הקרן. בהצלחה

  תגובה
 • 13:00, 9 בדצמבר 2015

  לפי תשובתך, אני תלוי בחסדי הקרן .אבל מה עם החוק שרק תשלום בפועל מהווה תשלום?
  האם הקרן אינה מחוייבת להחליף הצ'ק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:23, 9 בדצמבר 2015

  הקרן מחויבת להחליף את השיק, אבל יחד עם זאת, נראה כי הקרן שלחה את השיק במועד, אלא שלא פדית אותו ותוקפו פג. הזכות המהותית עומדת וקיימת לך לקבל שיק חלופי. ולכן יש לפנות אל הקרן ולבקש זאת. ככל שהקרן אינה מחליפה את השיק תעמוד ך הזכות להגיש תביעה או לגשת להוצל"פ לביצוע פסק הדין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.