החזר כספי עבור הפרשת פנסיה באופן עצמאי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 09:03, 18 בספטמבר 2013

  שלום אני הפרשתי לקרן הפנסיה באופן עצמאי מחודש מאי עד חודש ספטמבר השנה מאחר ולא עבדתי כרגע אני עובדת והמעסיק הפריש עבור כל החודשים הנל השאלה שלי היא כזאת כרגע יש כפל כסך שהופרש לקרן הפנסיה השאלה האם בבוא העת יחשיבו לי את כפל החודשים ההללו או שאני צריכה לבקש החזר מקרן הפנסיה עבור כל החודשים הנל מצפה לתשובה במהרה

  השב
 • 09:57, 20 בספטמבר 2013

  מירב שלום

  בעקרון תשלום משני מקורות בקרן פנסיה (מקור אחד ממקום עבודתך כשכירה ומקור שני- הפקדותייך כעמית עצמאי)- מקימה למעשה שתי תכניות בקרן, האמורות להיות מחושבות על בסיס היותך עמית יחיד.

  היינו, בעקרון אמורה להיות הגדלה של השכר לפנסית נכות ושאירים וכן הגדלה של החסכון לפנסית זקנה.

  אך הדבר תלוי בתקנון הקרן הספיציפית שבה את עמיתה ויש לבדוק זאת ישירות מול הקרן (ניתן לשלוח מכתב בעניין זה אל הקרן בבקשה לקבלת הבהרה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.