פנסיה- מעשה לא חוקי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 11:06, 7 בינואר 2016

  שלום רב, עבדתי במקום עבודה מסויים כ-8 חודשים (מרפאה פרטית). לאחר כחצי שנה של ותק במקום העבודה שמתי לב שבתלוש משכורת אין שום הפקדה לקופת הפנסיה. המזכירה שמתעסקת בכספים טענה שמקום העבודה מפריש פנסיה באופן רטרואקטיבי. כשהגיע מועד סיום עבודתי, הפקידה טענה שבגלל שא-נ-י לא הפקדתי שום כספים לקופת הפנסיה (כאילו שאני אשמה), יש לי שתי אפשרויות: או שישלמו לי את הפנסיה במזומן או שיפתחו לי קופה חדשה. ביקשתי שיפתחו קופה חדשה בגלל שבמזומן זה לא חוקי. הגעתי אתמול לקבל את תלוש המשכורת האחרון שלי. באותו החודש עבדתי משמרת אחת בלבד עליה קיבלתי כסף, שילמו לי נסיעות ופדיון ימי חופש- 536 ש"ח. פתאום אני רואה שבניכויי החובה כתוב- ביטוח לאומי, מס בריאות והפלא ופלא הפקדה לקרן פנסיה בשם איילון על סכום של 537 שקלים. בעצם, איך שאני מבינה את זה, מקום העבודה הפקיד את הכספים שמגיעים לי על החופשים שלא ניצלתי- לקרן הפנסיה. בעיני זו התחמקות ו'פטנט' שהם מצאו לעצמם, זה ניצול ולטעמי זה לא חוקי. מה דעתכם בנושא? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:28, 10 בינואר 2016

  בהפקדות לקרן פנסיה יש גם חלק תגמולי עובד. חלק זה מנוכה ממשכורתו של העובד על ידי המעסיק ומועבר יחד עם הפקדות המעסיק (תגמולים - מעסיק וכן רכיב הפיצויים) לקרן הפנסיה. יתכן וביצוע ההפקדות רטרואקטיבית ע ידי המעסיק בוצע בניכוי ממשכורתך האחרונה בגובה ההפקדות האמורות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.