העברת כספים בין מסלולים של אותה קופת גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 14:43, 14 בפברואר 2016

  האם המעבר למסלול תלוי גיל משתלם. כיום אני בקופת גמל במסלול כללי. הציעו לי לעבור למסלול לגילאי 50-60. האם משתלם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:59, 14 בפברואר 2016

  מסלולי השקעה תלוי גיל הוסדרו בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה בהתאם להוראות הממונה על שוק ההון. מודל זה קובע מסלולי השקעה תלוי גיל כברירת מחדל. כלומר מצטרף חדש שהצטרף לקופת הגמל ישוייך באופן אוטומטי למסלול ההשקעות שעל פי גיל העמית. הרעציונל שעומד בבסיס הוראת הממונה היא שהגוף המוסדי יקבע מדיניות השקעות שתתאים לגילאים שבמסלולים, מתוך הנחה שככל שמתקרבים לגיל בפרישה כך יש להקטין את הסיכון שבמסלול ההשקעות על מנת ולהיפך. למרות שמדובר במסלולי ברירת מחדל ראשי עמית לבחור באופן פוזיטיבי מסלול השקעות אחר הקיים בקופה. לגבי עמיתים קיימים שהיו בקופה ערב תחילת החוזר, הם רשאים להצטרף למסלול תלוי גיל בהתאם לבחירתם. השיקול באם להצטרף למסלול השקעות הינו דבר התלוי בהעדפות העמית. כך שככל שאין לך דעה בענין זה הרי שמומלץ שתקבל ייעוץ פנסיוני על ידי משווק / יועץ פנסיוני מוסמך. כמובן שהפורום אינו יכול לבוא במקום יעוץ פנסיוני כאמור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.