משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 14:49, 21 באפריל 2016

  שלום, אישה עבדה באותה חברה 15 שנה (בשכר מינימום, לא משרה מלאה) והפרישה כספים לפנסיה. עכשיו היא בגיל הפנסיה אך ממשיכה לעבוד ומעסיק מפריש כספים לפנסיה כרגיל. בגיל 70 היא מתכננת לצאת לפנסיה (בעוד שנה) ומחברת ביטוח נמסר לה שהיא יכולה למשוך את כל כספי הפנסיה וכספי ביטוח חיים לצד הגשת בקשה למס הכנסה שלא לשלם מס. כיצד אפשר לנמק בקשה למ"ה על מנת לא לשלם מסים בעת משיכת כספי פנסיה וביטוח חיים בסכום אחד? האם ביטוח לאומי ישלם לה פנסיה לאחר שהיא תמשוך מחברת הביטוח את כל הסכום (כרגע היא מקבלת השלמת הכנסה)? האם משיכת כספים תפגע בגובה הפנסיה? נכון להיום, אם היא לא תמשוך את כל הכסף הקצבה הצפויה בפרישה בגיל 70 תהיה בסך 130 ₪ בלבד. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:52, 3 במאי 2016

  יש לקבל ייעוץ פנסיוני מיועץ פנסיוני המתמחה בתחום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.