תביעה לאכ"ע בקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:19, 22 באפריל 2016

  הוועדה הרפואית התכנסה (ללא נוכחות העמית) וקבעה לעמית אכ"ע לגבי חלק מהתקופה. על מנת להשלים את הדיון התקבלה מהוועדה דרישה למסמכים רפואיים נוספים. אלא שבהמשך לכך לפתע התקבלה מפניות הציבור (קרי לא מרופא ולא מהוועדה הרפואית) דרישה להמצאת מסמך מסויים מרופא. השאלה היא איך יתכן שדרישה רפואית (המועברת לעמית שהוועדה הרפואית נמצאת בתהליך הדיון בעניינו) נשלחת לעמית שלא ע"י הוועדה הרפואית קרי שלא ע"י רופא אלא ע"י פניות הציבור? מה ניתן לטעון כנגד הקרן בנושא? על מנת לבטל את את הדרישה שנדרשה באופן הבלתי תקין המתואר לעיל. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:58, 3 במאי 2016

  לא בטוח שהבנתי את הסיטואציה. בכל מקרה ככל שאתה חושב שנפל פגם בעבודת הוועדה אתה יכול ל ערער על החלטתה. לגופו של ענין, קרן הפנסיה מחויבת לבדוק את המסמכים הרפואיים הנדרשים לדעתה לצורך בדיקת טענת הנכות של העמית ולא בטוחח שניתן ליצור השתק לזכאות / חובה זו של הקרן על ידי טענה פרוצדורלית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.