כיסוי הביטוחי אחיד לקרנות הפנסייה החל מ 2017 ? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 14:30, 16 במאי 2016

  שלום, נאמר לי מחברת הביטוח בה נמצאת קרן הפנסייה שלי שהחל מינואר 2017 מרכיבי הביטוח בכל קרנות הפנסייה יהיו אחידות, משמע לא יהיה הבדל בכיסוי הביטוחי שמציעות החברות השונות בקרן הפנסייה. האם המידע שקבלתי נכון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:13, 22 במאי 2016

  אכן, אגף שוק ההון פרסם טיוטת חוזר לפיו הוא מתכוון להחיל תקנון קרן פנסיה אחיד בקרנות הפנסיה החדשות (ובכלל זה כיסויים ביטוחים אחידים). בהתאם לטיוטה התבקשו קרנות פנסיה להגיש הערותיהן לטיוטת התקנון. עד כה, הטיוטה טרם פורסמה בנוסח סופי ולא ברור מתי אם בכלל היא תכנס לתוקף. בעקרון, בהתאם לטיוטה החוזר, יקבע נוסח אחיד לתקנוני קרנות הפנסיה החדשות, תוך מתן אפשרות לקרן פנסיה לבקש החלת שינויים מהנוסח האחיד- שיכנסו לתוקף באישור הממונה בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.