קביעת אחוז הפרשות לפנסיה ע"י העובד - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גבו

  נשלח ע"יגבו 16:46, 24 ביולי 2016

  שלום, הבנתי שעלה אחוז ההפרשה של המעסיק ושל העובד. האם אני יכולה בתור עובדת לקבוע את אחוז הפרשה ? לוודא שלא יעלה או אף להורידו ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:33, 25 ביולי 2016

  בהתאם לתיקון צו ההרחבה לפנסיה חובה שנחתם בחודש מאי 2016, שיעור ההפקדות של רכיב תגמולי המעסיק לקרן הפנסיה יגדל החל מחודש יולי 2016 משעור של 6% לשיעור של 6.25% וניכוי העובד לרכיב תגמולים יגדל מ-5.5% ל- 5.75% והחל מינואר 2017 שיעור תגמולי המעסיק יגדל ל-6.5% ושיעור תגמולי העובד יגדל ל-6%. הואיל ומדובר על הוראה הקבועה בצו הרחבה שמעמדו - קוגנטי, היינו בלתי ניתן להתניה או לוויתור, המעסיק וכן העובד מחוייבים לשיעור הקבוע בצו ולא יכולים להפחיתו. היינו, אף אם העובד יבקש להפחית מהשיעור האמור הוא לא רשאי לעשות כן. העובד רשאי להגדיל את שיעור ההפקדות ברכיב תגמולי העובד עד ל-7%.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.