רוצה לנסוע לחו"ל אבל אפוטרופוס טוענת שאין לי אפשרות יציאה מהארץ - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 12:21, 19 בדצמבר 2014

  לצערי יש לי אפוטרופוס כבר שנה. אני רוצה לנסוע לחול והאפוטרופוס אומר שבגלל שאני תחת בית משפט אין לי אפשרות כזאת. האם יתכן והיא הוציאה לי צו יציאה מהארץ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:03, 23 בדצמבר 2014

  אינני רואה כל סיבה מדוע לא תוכל לנסוע לחו"ל. העובדה שיש לך אפוטרופוס לא מהווה סיבה לא לאפשר לך לנסוע לחו"ל. אני משמשמת כאפוטרופא לאישה שיש לה די כספים ואני קיבלתי אישור בית משפט לאפשר לי לשלום לסוכנות הנסיעות עבור נסיעות שלה לחו"ל. השאלה הנשאלת היא מדוע למנוע ממך לנסוע לחו"ל.

  תגובה
 • 19:41, 2 בינואר 2015

  האפוטרופוס הוציאה לי צו יציאה מהארץ ובית משפט אישר את הצו הזה. קראתי בפרוטוקול המון שקרים שהיא המציאה עלי כדי לא לאפשר לי לצאת לחו"ל. אני לא יודעת מה לעשות ואיך להפטר ממנה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:05, 4 בינואר 2015

  שירה
  חובה על מי שהוציא נגדך צו עכוב יציאה מן הארץ להודיע לך על כך. את יכולה לברר טלפונית במשרד הפנים *3450 ולקבל תשובה אם קיים נגדך צו עכוב יציאה אם לאו. גם אם הוצא נגדך צו עכוב יציאה מן הארץ יש אפשרות לבקש ביטולו אם יש סיבה טובה לכך. צריכה להיות סיבה מאוד טובה לבקש צו עכוב יציאה מן הארץ, שכן, חוק כבוד האדם וחרותו אוסר על הגבלת תנועתו של אדם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.