הבנק מאיים להקפיא את חשבון הבנק המשותף של הוריי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אנטוניה

  נשלח ע"יאנטוניה 14:38, 19 בינואר 2015

  אמי היא האפוטרופוס של אבי ולהם חשבון בנק משותף, לאחר ביקור בבנק הבנק מאיים להקפיא את החשבון המשותף ממנו מתקיימים אמי ואבי, מה ניתן לעשות בכדי למנוע את ההקפאה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  15:02, 19 בינואר 2015

  אכן התנהגות הבנקים במקרים אלה מקוממת ובריונית אך אין מנוס מלפתור הבעיה לאור הנחיות בנק ישראל כי לא ניתן לקיים חשבון בנק של חסוי אלא על שמו ולא במשותף עם אחר. מה שצריך לעשות הוא לפנות לבנק לדרוש הפרדת החשבון בהנחה שיש די כסף לחלוקה בין ההורים . אם לא, יש צורך לפנות לבית המשפט בבקשה להעביר כספים מחשובן האב לחשבון האם כיון שיש לה צרכים והוצאות והיא צריכה לכסות את הוצאותיו . יש לפרט מה הכנסותיו ומה ההוצאות להחזקת האב ולהותיר די כספים למחיתה של אימך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.