חסיון על הגוף וחשבון בנק - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • נעמי

  נשלח ע"ינעמי 20:17, 22 בינואר 2015

  אני עומדת לקבל אפוטרופסות על הגוף בלבד על אימי. אני בת יחידה וחשבונות הבנקים שלנו משותפים. האם לא אוכל למשוך כסף מחשבונות אלה? כמו כן, האם אחרי מות אימי ייחסמו חשבונות הפיצויים שקיבלה מגרמניה ולא אוכל לרשת אותם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  16:18, 24 בינואר 2015

  נעמי


  מאחר והאפוטרופסות שלך היא רק לגופה של אימך אזי אין מניעה להמשיך ולנהל את החשבון המשותף לך ולאימך. מאחר ואת בת יחידה ממילא וודאי שיורשתה היחידה, הרי שלאחר מאה עשרים שנה כל הזכויות והנכסים והכספים יהיו שלך על פי חוק הירושה (בתקוה שלא נערכה צוואה הקובעת אחרת..). מה שיחסם לאחר מותה הם סכומי הפיצויים שלה שלא ימשיכו להיות משולמים לאחר פטירתה. רק עצה אחת יש לי . קרה לי לאחרונה מקרה מזעזע שבתה היחידה של החזויה הלכה לעולמה באופן פתאומי ואה הקשישה חסרת הישע נותרה לבדה לגורלה. אנא חשבי על פתרון למקרה אם יקרה לך חו"ח משהו . בברכת אריכות ימים ובעיקר בריאות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.