אב חסוי- עיסוק בכספיו ללא אפוטרופוס לרכוש? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 19:28, 6 בפברואר 2015

  אב , בן 90+, סיעודי, מוגדר כחסוי, נמצא במוסד סיעודי. עדיין לא מונה לו אפוטרופוס לרכוש, כי יש אי הסכמה בין 2 בניו בקשר לכך.!!! האם בהעדר אפוטרופוס לרכוש , אחד הבנים יכול לפנות לחברת הביטוח בה האב מבוטח ביטוח סיעודי, כדי לקבל את קצבת הסיעוד ,מתוקף הביטוח שעשה האב? או שהבן השני יכול לדרוש לחכות שהפניה תעשה רק על ידי האפוטרופוס לרכוש לכשיהיה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  18:01, 7 בפברואר 2015

  אתה יכול לפנות לחברת הביטוח ולהודיע להם שהוגשה בקשה למינוי אפוטרופוסו לכן אל להם לעשות צעד ללא מינוי אפוטרופוס האמן לי חברות הביטוח שומרות על עצמן לכן לא תעזנה לעשות דבר !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.