התערבות אפוטרופוס האחראי לגוף בעבודת החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 17:12, 8 בפברואר 2015

  האם אפוט' על גוף רשאי להחליט ולהתערב באיזה עבודה יעבוד החסוי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  18:02, 8 בפברואר 2015

  אם התמנה לגופו של החסוי אפוטרופוס סימן שהוא אינו מסוגל לדאוג לענייניו בעצמו. מוכרחה לציין שהפתעת אותי בשאלה כיון שלרב ממנים לאדם אפוטרופוס לגוף כשמצבו הוא כזה שלעבוד זה הדבר האחרון שיש לחשוב עליו. אבל תמיד יש הפתעות. לדעתי , אם האפוטרופוס מאמין ויש לו סיבה טובה להאמין שהחסוי עובד בעבודה שאיננה תואמת את יכולתו או מגבלותיו או מסוכנת עבור , יש מקום להתערבותו. השאלה תמיד צריכה להיות בזיקה לתפקידו . אם החסוי עובד בעבודה שהיא טובה לו ואינה מעמידה אותו בסכנה , לאפוטרופוס צריכה להיות סיבה כבדת משקל להפסיק זאת וגם אז באמצעות פניה לבית המשפט אם אינו מצליח לשכנע את החסוי להפסי'ק עבודתו זו.

  תגובה
 • 05:36, 9 בפברואר 2015

  אכן מצב מורכב של אדם פגוע ראש עם ליקויים קוגנטיבים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.