תשלום לאפוטרופוס המבצע חקירות לאן נעלמו כספים - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 08:02, 12 בפברואר 2015

  במקרה שלנו יש למנות אפוטרופוס חיצוני לגוף וגם לרכוש. אני רוצה שיחקור חשד להעלמת כספי אבי החסוי, כספים שנלקחו עוד קודם היותו שכזה ,אך שיתף פעולה מתוך פחד, או /ו שלא ידע כי נלקחו. האם ניתן לממן עלות החקירות הנ"ל שיעשה האפוטרופוס גם מכספי החסוי, או שעלי לממנה מכספי? אם האפוטרופוס לא ידרש לחקירות כספי העבר, האם כספי החסוי יממנו את פעולתו? - ואם אין כמעט כספים לחסוי, למעט דירה, שיתכן כי יש מכתב העברה ללא תמורה+יפוי כח לגביה, איך ניתן יהיה לשלם את עלות האפוטרופוס?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  17:59, 14 בפברואר 2015

  דווקא העובדה שהחסוי נותר ללא כספים מעידה על כך שהוא נוצל ונלקחו ממנו כספים . האם יש לך מידע מה היה מצבו הכספי קודם לנטילת כספיו.? במקרה בו טיפלתי פנתה האפוטרופא הנייטרלית שמונתה וצרפה מסמכי בנק המראים כי בנה של החסויה נטל ממנה כספים טרם היותה חסויה ובית המשפט הורה לאפוטרופא לבקשתה, להגיש תביעה נגד הבן. במקרה זה האם הלכה לעולמה בטרם הספיקה האפוטרופא להגיש התביעה והדיון עבר לבית המשפט כהתנגדות לצוואתה להוריש כל רכושה לאותו בן שהשתלט עליה ונטל את כספה בחייה... אתה רואה ? בדרך כלל כלל מי שנוטל כספי הורה בחייו, בדרך כלל גם דואג להחתימו על צוואה לטובתו, או כפי שאתה חושש, ליטול דירתו בחייו. אין מנוס אלא לנהל ההליכים כל עוד יש סיכוי להשיב לאב את כספו להבטיח קיום ראוי לאב. התופעה של אחד מהילדים המשתלט על הורה ועל כספו ונכסיו אפילו ירושתו היא תופעה ידועה הגם שאינה נפוצה אך בהחלט ידועה. בתי המשפט נוהגים להתייחס לתביעות אלה כאל תביעות ירושה עוד בחיי ההורים ולכן יש נטיה לחשוד במניעי כל אחד מהצדדים...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.