לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מאיר

אפוטרופוסות כפוייה עקב עיזבון(ירושה)

שלום רב. אקצר ואומר(כך נאמר לי ע"י אחי)-אנו 5 אחים ואמא-2 דירות לנו,אחת על שם אמא(75)ואחת על שמי(44),מאחר ופחדו אחיי שאמכור או אעשה דבר מה עם הנכס(מאחר ואני עומד לפני חתונה-והכלה לא טובה בעיניהם,חמדנית וכו')הגישו בקשה למינויי אפוטרופוס עלי מאחר ויש לי סכיזופרניה---אציין עד היום לא היה דבר וחצי דבר מאילו העינינים(התנהלתי בעצמי,חיים עצמייאים לכול דבר) אלא רק עכשו ושגם ירושה עומדת להעשות ע"י אימי בכול רגע ממש,פעלו כך--- 1--האם מהלכם זה כשר או הונאה (עקב נסיבות המינויי)? 2--האם מינויי כזה נעשה בקלילות דעת שכזאת...לקחת חירות אדם##?!?! 3--מה אתה חושב שעלי לעשות בנידון-זה הרי ניצול חוק שאמור לעזור ,לטובה אישית. אשמח לתגובה והכוונה

ען"ד נורית פיש

מאיר שלום : בעקרון כל אדם נחשב לכשיר אלא אם בית המשפט הצהיר שהוא לא כשיר. זכותך להתנגד למינוי אפוטרופוס ואתה יכול לבקש מרפא המטפל בך אישור שלמרות מחלתך אתה מטופל , מאוזן על ידי התרופות ומסוגל לדאוג לענייניך לבדך. אם יש ניגוד אינטרסים בין מי שמבקש למנות לך אפוטרופוס לבינך עליך להציג זאת בבית משפט . אני מייעצת לך להסתייע בעורך דין אך קודם כל להצטייד בחוות דעת שאתה לא זקוק לאפוטרופוס. בהצלחה ומזל טוב לרגל נישואיך. ענין נוסף שאני מבקשת להפנות תשומת לבך, דווקא בשל רגישות הנושא והעובדה שרשום רכוש על שמך , לערוך הסכם ממון טרם הנישואין.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות