אפוטרופוסות כפוייה עקב עיזבון(ירושה) - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 06:57, 26 במרץ 2015

  שלום רב. אקצר ואומר(כך נאמר לי ע"י אחי)-אנו 5 אחים ואמא-2 דירות לנו,אחת על שם אמא(75)ואחת על שמי(44),מאחר ופחדו אחיי שאמכור או אעשה דבר מה עם הנכס(מאחר ואני עומד לפני חתונה-והכלה לא טובה בעיניהם,חמדנית וכו')הגישו בקשה למינויי אפוטרופוס עלי מאחר ויש לי סכיזופרניה---אציין עד היום לא היה דבר וחצי דבר מאילו העינינים(התנהלתי בעצמי,חיים עצמייאים לכול דבר) אלא רק עכשו ושגם ירושה עומדת להעשות ע"י אימי בכול רגע ממש,פעלו כך--- 1--האם מהלכם זה כשר או הונאה (עקב נסיבות המינויי)? 2--האם מינויי כזה נעשה בקלילות דעת שכזאת...לקחת חירות אדם##?!?! 3--מה אתה חושב שעלי לעשות בנידון-זה הרי ניצול חוק שאמור לעזור ,לטובה אישית. אשמח לתגובה והכוונה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:41, 28 במרץ 2015

  מאיר שלום : בעקרון כל אדם נחשב לכשיר אלא אם בית המשפט הצהיר שהוא לא כשיר. זכותך להתנגד למינוי אפוטרופוס ואתה יכול לבקש מרפא המטפל בך אישור שלמרות מחלתך אתה מטופל , מאוזן על ידי התרופות ומסוגל לדאוג לענייניך לבדך. אם יש ניגוד אינטרסים בין מי שמבקש למנות לך אפוטרופוס לבינך עליך להציג זאת בבית משפט . אני מייעצת לך להסתייע בעורך דין אך קודם כל להצטייד בחוות דעת שאתה לא זקוק לאפוטרופוס. בהצלחה ומזל טוב לרגל נישואיך. ענין נוסף שאני מבקשת להפנות תשומת לבך, דווקא בשל רגישות הנושא והעובדה שרשום רכוש על שמך , לערוך הסכם ממון טרם הנישואין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.