מה המשמעות של הדרישה הבאה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:15, 6 במאי 2015

  הרקע: בהתאם ליפויי כוח שקבלתי מבן משפחה- אני מלאתי טפסי תביעה לקצבת נכות עבור בן המשפחה, שאינו יכול לטפל בענייניו (אך בגלל שהמשפחה מטפלת בענייניו לא מונה לו אפוט' בצו בית משפט). בכלל הטפסים חתמתי על כתב ויתור סודיות בעבורו. אלא שקרן הפנסיה דורשת שעל כתב ויתור הסודיות יחתום אך ורק בן המשפחה עצמו בלבד, וכי בנוסף תהיה שם חתימה של רופא או עובד סוציאלי. שאלתי היא: בשביל מה צריך לחתום גם רופא או עובד סוציאלי ? ומה המשמעות של חתימת בן המשפחה עצמו + רופא או עובד סוציאלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  13:35, 6 במאי 2015

  כתב ויתור סודיות חייב להיות חתום על ידי אותו בן משפחה כיון שאם המשפחה מטפלת ולא מונה אפוטרופוס חברת הביטוח לא מסכימה להסתפק בחתימת בן משפחה . השאלה היא האם יש מניעה שהוא יחתום בעצמו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.