חתימה של מי שאינו יכול לטפל בענייניו - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מברר

  נשלח ע"ימברר 14:14, 17 במאי 2015

  האם חתימת אדם שאינו יכול לטפל בענייניו (על כתב הצהרה והתחייבות של מיופה כוחו ) כי קרא את כתב ההצהרה וההתחייבות של מיופה כוחו והבין את תוכנו, יכולה לשמש כראיה לכך שאותו אדם (שאינו מסוגל לטפל בענייניו ) כן יכול לטפל בענייניו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:50, 18 במאי 2015

  השאלה בעייתית והתשובה מורכבת!! אם אותו אדם אינו מסוגל לטפל בענייניו אך מסוגל להבין מהות הנושא הוא יכול לחתום אך כדאי וחייבים להצטייד בחות דעת של מומחה (פסיכיאטר או פסיכו גיאטר) המעידה על כך כי למרות שאינו ממסוגל לטפל בענייניו הוא מודע לצרכיו ומסוגל לאשרר פעולות של מי שביצע בעבורו את הפעולות . אם הוא במצב שלא רק שלא מסוגל לנהל ענייניו אלא גם לא מבוגל להביע דעתו הרי שאין שום ערך לחתימתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.