אישור בימ״ש על עסקת מכירת מקרקעין שקטין מעורב בה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 19:09, 30 במאי 2015

  שלום בעת פנייה לבימ״ש על מנת לאשר עסקת מכירת מקרקעין אשר מעורב בה קטין בשל הערת אזהרה בעניינו, האם בימ״ש יכול לאשר את העסקה על אף שמציאת מגורים חליפיים לקטין תלויה בעסקה האמורה ולכן בשלב בימ״ש תהיה התחייבות הצהרתית בלבד?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:09, 1 ביוני 2015

  תלוי מה קובעת הערת האזהרה. אך יש בעיה אם לא ימכר הנכס גם לא ניתן יהיה לרכוש מגורים חילופי. לכן לדעתי יש להגיש בקשה לאשר העיבקה , הליך שיקח זמן כי יש צורך בהערכת המחיר על ידי השמאי הממשלתי, הכסף שיתקבל מהמכירה ישאר בנאמנות לשביעות רצון בית המשפט או האפוטרופוס הכללי ולכשימצא נכס חילופי לרכישה עבורו, תוגש העסקה לאישור וייעשה שימוש בכסף שהופקד בנאמנות. כל זה אם הבנתי נכון הנתונים שעלו מניסוח השאלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.