ויתור של האב על היותו אפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 08:55, 22 באפריל 2013

  אני והאמיא של בני נפרדנו ואני מתכוון לעזוב את הארץ לתמיד. אני והיא סיכמנו שאם אני עוזב את הארץ לא יהיה לי קשר עם הבן כולל לא אשלם מזונות ולא אהיה אפוטרופוס שלו. במקרה של מות האם הוא לא יועבר אליי, היא רוצה לקבוע למי הוא יועבר אולי להורים שלה או לאחותה. אני לא מתנגד. האם בפועל ניתן לקבוע כזה דבר ואיך זה נעשה?

  השב
 • 10:43, 1 במאי 2013

  שלום רב,

  אני ממליצה לכם להעלות את כל הסכמותיכם בכתב בהסכם מסודר ולקבל עליו אישור מבימ"ש.
  עם זאת, לידיעתך, האם אינה יכולה לוותר על מזונות הילד בשמו. היא יכולה להבטיח לך שלא תנקוט בהליכים נגדך בעניין, אך לא יהיה תוקף לסעיף מסוג זה בהסכם באם ייכנס.

  בברכה,

  תגובה
 • 16:24, 6 באוגוסט 2015

  ניתן לעשות זאת על ידי פניה לבית המשפט ולמנות אפוטרופוס נוסף לבן כך שאם חו"ח יקרה לאם משהו יש לילד אפוטרופוס נוסף. האם יכולה גם לחתום על צוואה . אמנם ילד אינו רכוש ויש בכך המלצה בלבד אך מאחר וזה יהיה טובת הילד אזי סביר שבית המשפט יכבד בקשה זו של האם וביחוד אם אותו אח ישמש כבר אפוטרופוס של הילד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.