פקיעת אפוטרופסות לאחר פטירה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 17:10, 1 ביולי 2015

  שלום רב, לפני כשישה חודשים התמניתי לבקשתי כאפוטרופוס עבור אמי. לצערי המינוי אושר לאחר מועד פטירתה של אמי ז״ל. כעת קיבלתי מכתב בו אני מתבקשת להמציא מספר רב של מסמכים לשם הסדרת פקיעת האפוטרופסות. מה עלי לעשות? האם תצהיר בדבר העובדות יספק ? תודה על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  07:39, 2 ביולי 2015

  קודם כל קבלי תנחומי על מות אימך. כפי שאת מתארת המינוי הגיעה לאחר הפטירה כלומר לא נעשתה שום פעולה על ידך כאפוטרופא . אם אכן כך, תוכלי להגיש בקשה להורות על ביטול מינוייך ולהסביר כי לא בוצעה על ידך שום פעולה כאפוטרופא כיון שהמניוי הגיע לאחר פטירת אמיך. אם הספקת לבצע פעולות מסויימות בחשבונות הבנק של אימך , הרי שכדאי להציג זאת לפני יתר היורשים (אם יש לך אחים ולאימך בן זוג) להציג בפניהם העובדות והמסמכים ולבקשם לחתום על הסכמה לוותר על הגשת הדוחות . לרב במשפחות בהן שורר אמון מצליחים להמנע מהגשת דוחות כספיים והשחרור מהמינוי כאפוטרופוס הופך להיות קל ופשוט. בהצלחה !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.