פלישה לדירת אב חסוי הנמצא במוסד סיעודי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 08:11, 19 ביולי 2015

  אבי בן 93 סיעודי ומוגדר חסוי וגם נמצא במוסד סיעודי . יש לי חשש שאחי, שמזה שנים השתלט על רכוש אבי וכספיו, פלש לדירתו של אבי. לא נקבע אפוטרופוס לאבי בגלל אי הסכמה בין האחים, וגם לא הוגשה בקשה לאפוטרופסות בנידון. היש דרך לבדוק אם אחי אכן פלש לדירת אבי ומתגורר בה? היש לי למשל רשות לנתק לדירה את החשמל, או/ו להרכיב מנעול נוסף לדלת הדירה? האם אני יכול לדרוש את סילוקו מן המקרקעין כל עוד אינו מציג לי הוכחות שיש לו רשות ולידי לכך? יתכן ואחי מחזיק בידיו איזה מסמך מהעבר, בו תחת לחץ החתים את אבי כי הוא מאפשר לו להתגורר בדירה, או אפילו נותן לו אותה, אבל כיון שאבי חסוי- האם מסמך שכזה עדיין בתוקף? אודה על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:49, 19 ביולי 2015

  אלי שלום
  אין לי ספק שנעשו טעויות רבות בדרך. האם אין מי שמנהל את ענייניו של אביך? גם אם אין הסכמה על זהות האפוטרופוס אין סיבה שלא למנות לו אפוטרופוס נייטראלי. כמו כן לא ברור מדוע משרד הבריאות לא דורש שדירת אביך תושכר והתמורה תשמש להשתתפות במימון החזקתו במוסד ולפחות לרווחתו. אבל מה כן ניתן לעשות ?
  א. מציעה לך קודם כל להוציא נסח של דירתו ולבדוק על שם מי רשומה הדירה.
  ב. לברר (או שמא ידוע לך) מהו ההסדר הכספי שנקבע לגבי החזקתו במוסד.
  ג. להגיש (אלה מהאחים שכן מסכימים) בקשה למינוי אפוטרופוס לאביך.
  ד. הכי פשוט לבדוק אם מישהו מתגורר בדירה ואם לא, למהר לטפל בהשכרתה אך כאמור, לא ניתן לעשות כן בלא הסכמת כל הילדים או לפני מינוי אפוטרופוס .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.