השלכות חסימת חשבון שותף חסוי ומימון שהייתו במוסד - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 11:12, 12 באוגוסט 2015

  תודה על התשובה המהירה בקשר לדווח לבנק על שותף חסוי בחשבון משותף.. בקשר למימון המוסד, האח שהשתלט על כל הכספים של אבי , נאלץ להפריש עכשיו, חלק מהם לטובת מימון זה, כשהוא בלבד חתום על החוזה מול המוסד הסיעודי. הוא בכלל לא דיווח לי כי הוא מאשפז את אבי שם. האם המוסד יכול לפנות אלי במקרה שאחי טוען שאין לו כסף לשלם, כי חשבונו נחסם? אני לא צד בחוזה מולם. האם החוק יכול לחייב אותי לשלם במקרה כזה? אין לאבי קוד ממשרד הבריאות. כנראה אחי במתכוון לא פנה אליהם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:03, 26 באוגוסט 2015

  אלי שלום
  סליחה על העכוב בתשובתי לאור שהותי בחו"ל.
  העובדה שאינך חתום על ההסכם בהחלט יכולה לסייע אך חשוב שתדע שילדים חייבים לסייע להורים מכח החוק לתיקון דיני משפחה (מזונות) נכון הדבר שאם תתבע על ידי משרד הבריאות (זה הגוף שיש לו הסמכות לתבוע) או המוסד עצמו אם מדובר במוסד פרטי. כמובן שיש לך טענת הגנה טובה ובסיס להגיש הודעת צד ג' כנגד אחיך שגזל את כספי אביך .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.