בירור על פעולות עמותה שהייתה אפוטרופוס של סבתי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מריאנה

  נשלח ע"ימריאנה 07:25, 1 באוקטובר 2015

  שלום רב, אשמח למענה והכוונה בשאלתי. סבתי היתה בחסות אפוטרופוס מאת עמותה פלונית, הן בפן הבריאותי והן בפן הכספי. סבתי ז"ל נפטרה ועברו כשנתיים מאז וטרם קיבלנו על שמה את האפוטרופסות חזרה, איננו יודעים באם קיימים כספים נותרים בחשבונה ואף לתת לכספי המצבה העמותה סירבה ושמנו את המצבה על כספנו. העמותה חתמה את אמי במרמה על האפוטרופסות, כאשר אפילו כשסבתי חלתה בסרטן, סירבו בבית האבות לספר לאמי על מצבה הבריאותי, זאת על פי דבריהם מכיוון שהעמותה המהווה את האפוטרופוס ביקשה מהם מפורשות שלא למסור שום מידע. כרגע אנו רוצים לבדוק כיצד ניהלה העמותה את כספי סבתי. מה עלינו לעשות ראשית כל על מנת שתהיה לנו ה"זכות" החוקית לבקש את תנועות חשבון עו''ש של סבתי והיכן עלי לבדוק? אודה מקרב לב על כל הכוונה ומענה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:06, 8 באוקטובר 2015

  מריאנה שלום
  סליחה על העכוב בתשובתי לרגל שהותי בחו"ל
  מה שאת מתארת היא התנהלות שערורייתית של העמותה. בפסק דין שניתן השבוע נחשפה התנהלות כזו של עמותה שהזניחה את החסוי וזכתה לביקורת קשה מפי השופטת אספרנצה אלון בחיפה.
  אני מציעה לך לפנות במכתב לאפןטרופוס הכללי המופקד על הפיקוח על האפוטרופסים שכנראה גם קצת "נרדם בשמירה" ואם הוא לא יודיע לכם מה נעשה בענין ומדוע לא טופל נושא סיום תפקיד העמותה , לפנות לעמותה ולהוידע להם שאם לא יגישו דו"ח סופי ופרטים אודות הכספים שנותרו ודיווח אודות הפעולות שנעשו על ידם בחייה, תפנו לבית המשפט . כיורשת שלה לאימך הזכות המלאה לדעת וחבל שלא התלוננה כשלא קיבלה מידע על מצבה !! זה מזעזע ומקומם!! :

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.