צו פרטה ראשונה ללא הנחיות - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 07:10, 11 באוקטובר 2015

  קיבלתי צו .בצו אין הנחיות מה עליי לעשות האם בכל מקרה עליי להגיש פרטה ראשונה תוך 30 יום או רק אם כתוב בצו? אם כן, וחרגתי מעבר ל-30 יום האם זה נורא? שיניתי את סטטוס החשבון הקיים לחסוי האם מותר לי לנהל 2 חשבונות לחסוי? האם כאפוטרופסית מותר לי לבקש שקצבת הנכות תכנס לחשבוני הפרטי? כי אז אוכל לפעול עם כרטיס אשראי מה שלא ניתן בחש' החסוי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  13:43, 11 באוקטובר 2015

  שרית
  החובה להגיש פרטה מפורטת בחוק ולכן עלייך להגיש פרטה גם אם לא נכתב בצו. לא נורא שעברו יותר משלושים יום שכן, לצערי האפטורפוס הכללי לא ממש מקפיד על ביצוע המטלות של האפוטרופוס . תגיש כשתגישי אך כדאי להזדרז.
  באשר ליתר שאלותייך . לגיטימי לנהל שני חשבונות . לצערי אכן לא ניתן לקבל כרטיס אשראי לחשבון אפוטרופסות דבר המקשה על ניהול ענייני החסויים אך עצתי לך אל תעבירי לחשבונך כספים אלא תקפידי על ניהל ענייני החסוי רק מחשבון הבנק שלו. לענין ניהול כספי הקצבה על ידי החסוי , הרי שאני נוהגת לבקש רשות בית המשפט במפורש בכתב לאפשר לחסוי המסוגל לכך לנהל את הקיצבה (ולעיתים הכנסות שוטפות נוספות) בעצמו. בדרך זו לא פוגעים בכבודו ונותנים לו לנהל את ענייניו היומיומיים לבדו. אך יש לפנות לבית המשפט ולא לאפוטרופוס הכללי.

  תגובה
 • 14:17, 11 באוקטובר 2015

  תודה רבה רבה....מעריכה אותך מאוד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.