חוות דעת עו"ס לצורך מינוי אפוטרופוס חיצוני - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 07:30, 12 באוקטובר 2015

  האם לצורך הגשת בקשה לאפוטרופוס חיצוני, לאדם חסר ישע, במוסד סיעודי , חייבים לקבל גם חוות דעת של העו"ס במוסד בו הוא מאושפז?. יש חשש שה עו"ס יסרב לתת ,כי מי שמתנגד למינוי אפוטרופוס שכזה או אחר , הוא אחד הבנים שגם חתם לבדו על חוזה הכנסת חסר הישע למוסד , והעו"ס והמנהל של המוסד משתפים פעולה אתו. במידה והעו"ס יסרב לתת חוות דעת, האם יש את הזכות למי שרוצה להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס חיצוני, להביא עו"ס חיצוני פרטי כדי להתרשם מחסר הישע ולתת חוות דעת שכזו? מאותם הטעמים , האם יש את הזכות להביא למוסד גריאטר פרטי כדי שהוא ייתן חוות דעת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:44, 12 באוקטובר 2015

  אתה לא חיב לקבל חוות דעת העובד הסוציאלי של המוסד אתה בהחלט יכול להביא חוות דעת של פסיכוגריאטר . אך קח בחשבון שכשתביא פסיכוגריאטר למוסד מיד ידעו על כך ...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.