באיזה מצב הרווחה מתערב בהליכי אפוטרופוס? הבנתי שההליך הרגיל הוא ללא התערבות הרווחה. - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • גיתית

  נשלח ע"יגיתית 00:22, 6 בדצמבר 2015

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  14:05, 6 בדצמבר 2015

  גיתית שלום
  על פי השאלות ששאלת אני מבינה שיש לך התנסות גרועה ביותר עם המערכת בכל הקשור לענייני אפוטרופסות . אענה לך כך: הדברים אינם מתנהלים באופן שאולי היית מצפה ממוסד האמון על ניהול ענייני חסויים. אך ניתן לבהחלט לשמור על ענייני חסוי אם תקפידו על כך. את כותבת באופן כללי ומעלה תהיות והבעות דעה כלליות ולא מעלה סוגיות ספציפיות. הליכי האפוטרופסות מתנהלים בהחלט בהתערבות הרווחה. כדי למנות אפוטרופוס צריך לקבל תסקיר לשכת הרווחה ולכן הרווחה מעורבת בהחלט. כשמדובר בדיונים בבקשות הקשורות לחסוי , הרי שהרווחה לא מעורבת אך האפוטרופוס הכללי בדרך כלל צד להליכים ומביעה עמדתו תוך דאגה לטובת החסוי ובדיקת ניגוד אינטרסים אם יש מצד מגיש הבקשה או צדדים נוספים. אני מציעה שאם יש לך שאלה יותר ספציפית העלי אותה .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.