משיכות כספים של חסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 19:19, 22 בינואר 2016

  מוניתי כאפוטרופוס לאבי שסובל מדמנציה. ראיתי בחשבון הבנק שלו כי לפני שלוש שנים (לאחר שכבר החל תהליך הדמנציה) היו משיכות כסף גדולות מאוד של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במזומן שהשתחררו לו מחסכונות ולא ידוע לאן הם עברו ולמי נתן אותם. יש חשש כי נוצל והעביר זאת לגורמים שניצלו אותו. האם יש דרך להתחקות אחר הכספים האלו שהוציא מהחשבון במזומן?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:34, 25 בינואר 2016

  מרים יקרה . סליחה על העכוב בתשובתי היתה בעיה בכניסה לפורום . יש ויש דרך להתחקות אחר הפעולות שנעשו טרם מינוייך ולשם כך בין היתר ממונה אפוטרופוס כדי שיגן על ענייניו של החסוי. אם בבנק לא מסכימים לתת לך פירוט פעולות בחשבון המתייחסים לתקופה שלפני מינוייך תגישי בקשה למתן הוראות תבקשי מבית המשפט להורות לבנק למסור לך לא רק דפי חשבון אלא העתקי הפעולות והנתונים מי פעל ולאן הועברו הכספים .

  תגובה
 • 12:06, 25 בינואר 2016

  תודה על התשובה, אבל כיצד למעשה ניתן להבין למי ניתנו כספים במזומן לאחר שנמשכו מחשבון הבנק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  14:03, 25 בינואר 2016

  לדרוש מהבנק את מסמכי ביצוע הפעולות . אם נמשכו על ידי אביך במזומן יהיה קשה לברר לאן הלכו הכספים אם בוצעו העברות יהיה יותר קל . אם נמשכו על ידו סכומים בלתי סבירים במזומן הייתי פונה לבירור בבנק נשמע לי לא תקין שלא נדלקה שום נורה אדומה לפקידים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.