אפוטרופוסית של אחי והוא עושה דברים בלעדיי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 17:03, 10 במרץ 2016

  מונתי לאפוט' של אחי,לפני 7 שנים עבר פגיעת ראש ,הוא בגיל 64 היום.אחי מתנגד לכל הרעיון ,הוא אדם עם רצונות ועמדות מחד ומצד שני חשיבתו ושיפוטו לקויים חלקית. אמנם חשבון הבנק מתנהל עי אפוט' אבל אני נותנת לו את הכספומט.אחי מסוגל לפעול לבד ברוב הפעולות כמו פתיחת חשבון בנק,לאחרונה ביקש לעבור קופת חולים כי לא אישרו לו טופס 17.הוא הלך לדואר ,שילם,ושלח את הבקשה.רוב המוסדות לא ערוכים לדווח שלבן אדם יש אפוטרופוס.אחי אובססיבי לגבי ביקורים אצל רופאים ומגיע אליהם בלעדיי.יש לו יכולות וורבליות גבוהות אבל בפרקטיקה הוא עושה דברים לא הגיוניים .לא תמיד ניתן לקלוט זאת.אני ממש מתוסכלת מי זה.אני במלחמה איתו ולא מצליחה .מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  13:02, 16 במרץ 2016

  שלי שלום
  קודם כל מתנצלת על העכוב שמשלוח תשובתי. הצגת בעיה קשהלפיצוח מאחר והתנהלותו של אחיך מטעה מצד אחד ומצד שני הוא מסרב לקבל את מרותך כאפוטרופא. אני מאמינה שאם תנהלי מולו מאבק הוא ידרוש את החלפתך וזה עוד יותר מסוכן. אני מציעה לנסות לערב גורמי רווחה בהסכמתו ולנסות לבנות כללי התנהלות שהוא יעמוד בהם. כך את תוכלי "לשחרר" קצת בהתנהלות היומיומית שניתן להגבילה בסכום אותו הוא יכול לנהל לבדו ואילו בעניינים המהותיים יותר הוא יתחייב ותעמדי על כך שיקיים את התחייבותו שאת תנהלי . ניתן תמיד לשלוח לכל מיני גורמים שבהם עלול להינזק , מכתב בצירוף עותק מצו המינוי שלך ולהתריע שלא לקבל ממנו התחייבויות שכן את מוינת לו כאפוטרופא.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.