אפוטרופוס על אחותי הקטנה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • בתי

  נשלח ע"יבתי 15:11, 20 באפריל 2016

  אני בת 16 וחצי אימי נפטרה לפני חודש וחצי אני יתומה האבא שלי לא מצוי בחיי והוא נרקומן אחותי בת 10 יתומה משני הורים כרגע אח של אימא מקבל אפוטרופס עלינו השאלה שלי האם בגיל 18 אוכל לעזוב את הבית של הדוד לדירה משלי ולבקש אפוטרופס על אחותי אנני מתכוונת להתגייס אלא לבקש פטור מהצבא ומשום מה ברווחה אמרה שגם אם אקבל פטור אני נקראת רכוש צהל אז אוכל לגדל את אחותי רק מגיל 21 זה נראה לי תמוהה האם זה נכון? האם לפי החוק אוכל לגדל אותה מגיל 18 תודה על העצה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  16:36, 20 באפריל 2016

  בת' יקרה

  משתתפת בצערך על אובדן אימך !!
  לפני שאפנה לשאלתך אני חייבת לומר לך שאת יכולה להחליט מי יהיה האפוטרופוס שלך. אם את לא שמחה עם הפתרון של גידולך על ידי הדוד. מקוה שהוא מטפל בכן יפה ודואבג לכן. כדאי לערב את רשויות הרווחה במקום מגוריכן אם יש לכן בעיון, שכן, לתחושתי את לא ממש מתלהבת מהפתרון..
  באשר לשאלתך. את לא רכוש של אף אחד!! לא של הצבא ולא של איש!! אם תבקשי פטור מגיוס בשל מצבך המשפחתי המיוחד לא יהיה בכך כדי לפסול אותך מלשמש אפטרופא לאחותך. הנושא יבחון ויבדק בבוא היום על ידי רשויות הרווחה אשר תצטרכנה להתרשם ולהמליץ כי את ראויה ומתאימה לקחת אחריות על אחותך . גיל 18 הוא גיל צעיר יחסית לקבלת אחריות על אחות . אם יתרשמו כי ביכולתך לעשות זאת, יעבירו המלצה לבית המשפט . מקוה שיש לך הכוחות לשרוד את הקשיים הכרוכים באובדן אימך!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.