אפוטרופוס לענייני גוף בלבד - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רבקה

  נשלח ע"ירבקה 19:55, 15 בספטמבר 2016

  לפני כ-5 שנים קבלתי מינוי לאפוטרופוס לענייני גוף בלבד, לאמי שאובחנה כחולת אלצהיימר. איני רוצה לשמש כאפוטרופוס לענייני רכוש, בשל הניירת והטירחה הרבה והמיותרת. כיום, אמי משתפת פעולה עם בני המשפחה ואני (אשה רווקה) מתגוררת עימה ומטפלת בה ובכל מחסורה. לאמי דירה נוספת הנמצאת במסגרת "פינוי בינוי". האם אוכל לטפל בעניינה? אולי באמצעות יפי כוח לצורך זה? או בדרך אחרת ...

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  19:29, 18 בספטמבר 2016

  יתכן שתוכלי לטפל בענייניה על פי יפוי כח אם איש לא יחטט וינבור ויבדוק אך אני ממש לא ממליצה לעשות זאת . העובדה שלאימך יש אפוטרופוס לגוף והיא לא במצב קוגנטיבי המאפשר לה לקבל החלטות. כל פעולה משפטית המבוצעת עבורה או בשמה חייבת לקבל אישור בית משפט. לא נעים , לא נוח אך הכרחי . את חושפת את עצמך לתביעות הן מאחים ואחיות ככל שיש לך ואם מהמדינה שמופקדת על הדאגה לחסויים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.