בית המשפט החליט על מינוי קרן חסויים - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מ.מיכל

  נשלח ע"ימ.מיכל 17:11, 29 באפריל 2014

  לאחר אי הסכמה בין האחים לגבי מינוי אפרוטופוס לאבי ( נכה 100% וחולה דמנציה) הוחלט עפ"י בית המשפט על מינויה של קרן החסויים. 1. לאחר מחקר מקיף על הקרן אנו חוששים לדבר מינוי זה ורוצים לבדוק איך ניתן לבטל את המינוי של הקרן? 2. אם אין הסכמה בין האחים לגבי מישהו מהאחים , אחד האחים יכול להלחם על זכותו כאפרוטפוסט ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  17:23, 29 באפריל 2014

  מיכל שלום
  אם אין הסכמה בין האחים אכן מקובל למנות אפוטרופוס נייטראלי . יש אפשרות ששניכם תסכימו להתמנות יחדיו .השאלה אם יש סיכוי שתצליחו לתפקד כשיש ביניכם מערכת כה עמוקה של חוסר אמון . יש אפשרות לבקש מינוי אפוטרופוס אחר המקובל על שניכם או אם שניכם מסכימים שהקרן לא מתאימה.
  יש עורכי דין שזהו תחום התמחותם ובית המשפט נוהג למנותם במקרים בהם אין הסכמה במקום הקרן לטיפול בחסויים. אני מכירה שניים האחת היא עו"ד מרגלית נוח המחזיקה בעמותה או חברה בשם "שי אפוטרופסות" (או שם דומה) והשני הוא עו"ד יורם שגב . שניהם עוסקים בתחום זה כעיסוק עיקרי.

  תגובה
 • 13:02, 30 באפריל 2014

  תודה על התייחסותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.