דו"ח שנתי לאפוטרופוס מימוני וגופני - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אורון

  נשלח ע"יאורון 16:24, 31 באוגוסט 2014

  אבי נמצא במצב סופני וללא הכרה ואחי מונה להיות האפוטרופס המימוני והגופני שלו. לאבי יש דירה אחת בבעלותו בלבד ועוד 2 דירות בבעלותו ובבעלות אימי והחשבונות בנק בבעלות שניהם. הבנתי שיש צורך לתת דוח שנתי לאפוטרופוס אודות המצב הכלכלי,האם כאשר נבטל את האפוטורופוס המימוני עדיין נצטרך להגיש דוח (עברו מספר חודשים מהמינוי של אחי לאפוטרופוס) והשאלה השנייה האם מכיוון שהדירה רשומה על שמו של אבי בלבד חייב להיות אפוטרופוס מימוני כל הזמן ומה קורה לאחר 120 שנה של אבי עם דירה זו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:11, 14 בספטמבר 2014

  אורון שלום
  צר לי על העכבו במתן תשובתי משום מה נשמטה שאלתך. המייל שלך כולל שאלות רבות שחלקן לא ניתנות לתשובה קלה.
  בעקרון לאפוטרופוס אסור לנהל חשבון משותף לחסוי ולאדם נוסף ולכן יש להפריד את חשבונות ולדאוג לרווחתה של אמך באמצעות פניה לבנק ואם לא יהיה שיתוף.פעולה של הבנק אזי בדרך של הגשת בקשה למתן הוראות מבית המשפט לענייני משפחה. באשר לדירות . יש צורך לרשום הערת אזהרה בטאבו על עובדת מינוי האפוטרופוס לאביך. לא ברורה לי כוונת האמור בשאלתך "כאשר נבטל את האפוטרופוס הממוני" אם אביך במצב בו לא צפוי להשתפר , הרי שהביטול יהיה רק לאחר לכתו לעולמו לאחר מלאת ימיו ושנותיו. במקרה כזה ביטול האפוטרופסות ייעשה בדרך של שחרורו של האפוטרופוס על ידי בית המשפט ולשם כך, אחיך יצטרך להגיש דו"ח ולקבל הסכמתכם לשחרורו מתפקידו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  14:26, 28 בספטמבר 2014

  אורון
  בעקרון האפוטרופוס לרכוש ממונה כל עוד אביך חי מעת שילך לעולמו לאחר שנותיו וחייו יהיה צורך להגיש דו"ח סופי ואז האפוטרופוס יוכל להשתחרר מתפקידו. כמובן שיורשיו החוקיים יהיו זכאים לקבל העתק מהדו"ח ולהתייחס אליו .
  אינני מרואה סיכוי שיבטלו מינויו כל עוד אביך חי אלא רק לאחר אריכות ימיו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.